18 maja 2014r. na Czarciej Polanie w Kiermusach odbył się  Jarmark Tradycyjnie Zdrowej Żywności. Razem z Lokalną Grupą Działania – Kanał Augustowski i Rospuda udział w nim wzięło Stowarzyszenie Aktywna Kobieta i Stowarzyszenie Rutki, które zaprezentowały swoje najlepsze specjały wyrabiane tradycyjnymi i naturalnymi metodami, m.in. wędliny, nalewki, ciasta, a także kartacze i inne przysmaki regionalne. Lokalna twórczyni Pani Helena Kalisz przedstawiła swoje prace w postaci papierowych kwiatów oraz ozdoby wnętrz, a wszystkim zebranym czas umilał występ naszego wspaniałego zespołu Riabina.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca odbywa się tu również słynny Jarmark Staroci, będący miejscem spotkań miłośników starych książek, ludowych rzeźbiarzy, rzemieślników, malarzy, numizmatyków.