W ramach realizacji projektu „Transfer wiedzy krajów skandynawskich w zakresie organizacji profesjonalnej turystyki wędkarskiej na obszarze Pojezierza Suwalsko – Augustowskiego” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie” zorganizowano wizyty studyjne do Norwegii i Szwecji. Pozyskanie wiedzy oraz zapoznanie się z najlepszymi praktykami, które służą rozwojowi turystyki wędkarskiej jest niezbędne do profesjonalnej organizacji tego przedsięwzięcia na naszym obszarze. Realizacja projektu stworzyła możliwość nawiązania kontaktów z właścicielami gospodarstw i kwater wędkarskich z krajów skandynawskich. Turystyka wędkarska jest tam jednym z najbardziej obiecujących i najszybciej rozwijających się segmentów w sektorze turystyki. Nasi Partnerzy podzielili się swoimi doświadczeniami i sprawdzonymi już rozwiązaniami dotyczącymi organizacji profesjonalnej turystyki wędkarskiej.