Jarmark Piaseczyński - 08.09.2013

29-09-2013
Jarmark Piaseczyński to coroczna impreza plenerowa, której celem jest nawiązanie do dawnej tradycji organizowania w Piasecznie targów wielkich (jarmarków).

Zamierzeniem jego organizatorów jest odtworzenie klimatu dawnych jarmarków, przybliżenie kultury tradycyjnej i dawnego rzemiosła oraz zainteresowanie mieszkańców dziedzictwem kulturowym regionu. Impreza charakteryzuje się bogatym programem artystycznym poprzez występy miejscowych oraz zapraszanych zespołów ludowych z całej Polski, występy zespołów folkowych, historyczne pokazy konne, pokazy rycerskie, plenerowe przedstawienia teatralne, pokazy dawnego rzemiosła. Podczas jarmarku w Parku Miejskim rozstawiane są także kramy handlowe z wyrobami garncarskimi, kowalskimi, rękodziełem, ozdobami, a także z potrawami kuchni tradycyjnej.

Galeria zdjęć z jarmarku.